So i got bit by a street bulldog! As i was walking around! The dog owner apologised and asked me get a rabies inj! I was so surprised to find over 50 people lined up to get the same injection😁! I asked doctor,“is this normal? She said over 1000 people get bites a day in Delhi 🤦🏼♂️
Kama gari ni lako sawa!..
Ila, ni tabia mbaya sana kuweka miguu yako kwenye dashboard ya gari! Binafsi siipendi hii tabia na naikemea vikali sana!
Kwanza miguu yenu huwa michafu…🤣
(Kama ni misafi wakati wa kula osha kanyaga alafu ule)